Programowanie gier komputerowych

Nowe technologie wkraczają do życia już od najmłodszych lat. Jednak większość z nas tylko obsługuje komputery, programy, smart fony, gra w gry komputerowe ale nie zastanawia się jak to działa. Wiek wczesnoszkolny to moment poszukania swoich pasji i zainteresować. Warto wykorzystać tą ciekawość i pokazać dzieciom jak można samodzielnie stworzyć sobie grę.

Nauka programowania dla dzieci to opcja, która na pewno zaciekawi miłośników komputerów. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak tworzy się gry. W trakcie zajęć prezentujemy podstawy programowania dla dzieci w bardzo przyswajalny dla nich sposób z wykorzystaniem środowiska Scratch.

Środowisko to umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi.

Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 8 do 12 lat. Po rocznym kursie programowania w Scratch dzieci będą potrafiły:

1. samodzielnie zaprogramować podstawowe gry tj. Tetris czy odbijanie piłeczki,
2. zaprogramować interaktywne animacje
3. stworzyć własną grę.

Umiejętność programowania jest ważna w dzisiejszym społeczeństwie. Kiedy ludzie uczą się kodować uczą się także sposobów rozwiązywania problemów, tworzenia projektów i przekazywania pomysłów. Większość ludzi myśli, że programowanie jest nudną i skomplikowaną czynnością, a w dodatku wymaga specjalistycznych umiejętności. Jednak nowoczesne języki programowania dostosowane do dzieci i młodzieży dają możliwość nauki kodowania poprzez zabawę w graficznych środowiskach.

Korzyści dla uczestników:
1. Nabywanie umiejętności analitycznego i procesowego myślenia
2. Nauka rozwiązywania problemów i szukania rozwiązań
3. Kształtowanie pracy projektowej – dzielenie zadania na mniejsze części
4. Doskonalenie umiejętności informatycznych
5. Dążenie do celu.
6. Nauka poprzez świetną zabawę!

Zajęcia Programowanie gier komputerowych w Scratch odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem i trwają 75 minut każde. Kurs trwa od września do czerwca. Istnieje możliwość dołączenia do kursu w trakcie trwania zajęć.

Zajęcia trwają 75 minut.
ZAPISY NA ZAJĘCIA