Zaproś roboty na event

Warsztaty z robotami zbudowanymi z klocków LEGO® wpływają na wzmocnienie motywacji do pracy, rozwijają umiejętność elastycznego podejścia do problemów, kreatywnego poszukiwania rozwiązań, a forma zabawy pozwala na  zmniejszenie poziomu stresu i sprzyja integracji zespołu pracowniczego.

Od kilkunastu lat obserwujemy ogromne zainteresowanie klockami LEGO®. Wielu dorosłych odkrywa w sobie pasję i zamiłowanie do tych ponadczasowych zabawek lub też chętnie uczestniczy przy zabawach z dziećmi. Wzbudzają one bardzo pozytywny obraz. W związku z tym postanowiliśmy wykorzystać ten pozytywny wizerunek i za pomocą klocków doskonalić kompetencje interpersonalne i społeczne.

Warsztaty z klockami LEGO® i robotami to potwierdzona w skuteczności metoda poprawy relacji wewnątrz zespołu, oraz atrakcyjna forma rozwoju kompetencji pracowniczych!

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

  • Czas realizacji min. 3 – 4 h.
  • Do dyspozycji uczestników oddajemy zestawy klocków LEGO® WeDo 2.0, LEGO® Mindstorms EV3 i inne.
  • Podczas warsztatów uczestnicy pracują parami (jeden zestaw klocków LEGO® na dwie osoby)
  • Podczas pracy z klockami LEGO® uczestnicy dodatkowo otrzymują tablet lub laptop do programowania.

OPIS WARSZTATÓW INTEGRACYJNYCH

W zależności od doskonalonych kompetencji i celu warsztatu tworzony jest scenariusz spotkania. Poniżej przedstawione scenariusze mają jedynie charakter poglądowy:

Obóz Marsjański

Członkowie obozu marsjańskiego przeniosą się w świat kosmosu i zbudują robota Marsjańskiego, którego zadaniem będzie przetransportowanie znalezionych na Marsie przedmiotów do statku kosmicznego omijając napotkane przeszkody w jak najkrótszym czasie.  Następnie odbędzie się mecz „meteory nożnej”, wyłaniając zwycięską drużynę Marsjańską. Niespodzianką będą inne konkurencje zbudowanych robotów.  Uczestnicy w tym obozie będą wykorzystywać klocki LEGO® WeDo 2.0.

Obóz Polityczny – Ministerstwo Dziwnych Kroków

Członkowie obozu politycznego będą dziwnym krokiem zmierzać do wyznaczonego celu omijając kłody rzucane im pod nogi. Dodatkowo jak to w polityce bywa, każdy ciągnie w swoją stronę. Uczestnicy zmierzą się w przeciąganiu liny  przez budowane roboty.  Uczestnicy tego obozu będą wykorzystywać klocki LEGO® Mindstorms.

Obóz Japoński

Członkowie obozu kraju kwitnącej wiśni zmierzą się w tradycyjnym narodowym sportem jakim jest zawody Sumo. Zbudowane roboty będą walczyć jak prawdziwi zawodnicy sumo a ich wygrana zależy od konstruktorów robotów i … szczęścia! Uczestnicy tego obozu będą wykorzystywać klocki LEGO® Mindstorms.

ROZWIJANE KOMPETENCJE I UMIEJĘTNOŚCI

  • praca zespołowa
  • komunikacja i współpraca
  • logiczne i analityczne myślenie

a poza tym: wspaniała zabawa i integracja

SPRAWY ORGANIZACYJNE

  1. Podczas warsztatów zapewniamy profesjonalnych instruktorów / trenerów.
  2. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia warsztatów.
  3. Zwycięzcy konkursów otrzymują nagrody niespodzianki.